PARAWCS 2011
Rijeka - Croatia 09.10.11 September 2011

Absolute Male Athletes Classification

 POS  SN  ATHLETE  ECUPID  M/F  CAT  NAT  TEAM  R1  R2  R3  R4  R5  R6  R7  R8  TOTAL
 1  17E  WIESNER STEFAN  25  M  Senior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 1  1  1  1  0  0  0  0  1   4
 2  25B  BAN UROS  2  M  Senior  SLO  SLOVENIA ELAN  0  0  0  2  2  1  0  0   5
 2  17A  LUTZ SEBASTIAN  24  M  Senior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 1  1  0  0  0  1  2  0  1   5
 2  25C  SALKIC SENAD  3  M  Senior  SLO  SLOVENIA ELAN  1  2  2  0  0  0  0  0   5
 5  25E  VODISEK DOMEN  5  M  Senior  SLO  SLOVENIA ELAN  0  0  2  0  0  1  3  0   6
 5  23E  SORF OLDRICH  102  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM I  2  1  1  0  1  0  0  1   6
 7  7B  HIRSCHLER GABOR  65  M  Senior  HUN  HUNGARY SZOLNOK  1  1  0  1  1  2  0  2   8
 7  23C  ZITKA CESTMIR  101  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM I  0  0  3  2  1  0  2  0   8
 9  22D  CUS ALEKSANDER  30  M  Senior  SLO  AK PTUJ  0  2  1  2  0  2  0  2   9
 9  25D  PRISTAVEC MATJAZ  497  M  Senior  SLO  SLOVENIA ELAN  0  3  2  1  2  0  0  1   9
 9  24E  VARGA TAMAS  9  M  Senior  HUN  HUNGARY CISM  0  0  1  3  2  0  1  2   9
 9  26B  MARCHET CORRADO  68  M  Master  ITA  ITALY NATIONAL TEAM  0  1  1  3  0  2  1  1   9
 13  24C  BANSZKI TAMAS  7  M  Senior  HUN  HUNGARY CISM  0  2  2  2  1  2  0  1   10
 13  24A  ORSY LASZLO  64  M  Senior  HUN  HUNGARY CISM  2  1  0  2  2  0  1  2   10
 13  19B  GECNUK JIRI  36  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM II  0  2  3  0  1  1  1  2   10
 13  16D  CREMADES CIELO  271  M  Senior  ESP  PAPEA SPAIN I  0  1  0  3  1  1  2  2   10
 17  18E  CONGA LUIGI  18  M  Senior  ITA  ESERCITO  2  3  4  0  0  1  0  1   11
 17  26C  SQUADRONE GIORGIO  15  M  Senior  ITA  ITALY NATIONAL TEAM  4  1  0  1  1  2  0  2   11
 17  23B  TABOR HYNEK  33  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM I  0  1  1  2  2  1  3  1   11
 17  3B  VUJAKOVIC SINISA  149  M  Master  BIH  MIX MAN  2  2  2  3  0  2  0  0   11
 17  22A  BALTA PETER  26  M  Senior  SLO  AK PTUJ  1  1  1  1  1  3  3  0   11
 17  20E  ALIC GERNOT AQULIFE-GRAZ  382  M  Senior  AUT  AQUALIFE GRAZ  3  1  1  0  2  1  2  1   11
 17  20A  GROSSEGGER MICHAEL AQUALIFE-GRAZ  219  M  Junior  AUT  AQUALIFE GRAZ  2  3  5  0  0  1  0  0   11
 17  19A  PAVLICEK JAKUB  100  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM II  3  0  0  2  1  2  3  0   11
 25  19D  HAJEK BONIFAC  523  M  Junior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM II  0  2  4  0  4  2  0  0   12
 25  26E  TRESOLDI GIUSEPPE  14  M  Senior  ITA  ITALY NATIONAL TEAM  2  0  3  2  1  2  0  2   12
 27  17B  LEHNER WOLFGANG  267  M  Senior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 1  3  0  2  0  2  2  2  2   13
 27  24D  RECZI ATTILA  10  M  Senior  HUN  HUNGARY CISM  0  2  5  0  3  0  0  3   13
 27  18C  FILIPPINI PAOLO  12  M  Master  ITA  ESERCITO  5  0  3  0  0  0  3  2   13
 27  26A  GULLOTI FRANCESO  11  M  Senior  ITA  ITALY NATIONAL TEAM  2  3  2  2  1  2  0  1   13
 27  26D  GUARINELLI VITORIO  171  M  Senior  ITA  ITALY NATIONAL TEAM  1  2  5  0  1  2  1  1   13
 27  20D  SEIFERT MARCUS AQUQLIFE-GRAZ  153  M  Senior  AUT  AQUALIFE GRAZ  1  1  1  2  5  1  1  1   13
 33  2A  NARCISI MICHELE  315  M  Senior  ITA  MIX INDIVIDUAL  2  1  0  3  2  3  2  1   14
 33  17D  WEBER MARIUS  80  M  Senior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 1  2  1  5  2  0  1  2  1   14
 33  17C  WEBER ELISCHA  81  M  Junior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 1  0  1  1  1  2  3  1  5   14
 33  9A  DELEV IVAYLO  103  M  Senior  AUT  KFSC KÄRNTEN  1  3  2  1  0  2  3  2   14
 33  10A  LAH GORAZD  48  M  Senior  SLO  SLOVENIA FLYCOM  3  2  1  1  3  3  1  0   14
 33  6A  SLADETIC DAMIR  113  M  Senior  CRO  PARACLUB CROATIA  1  0  3  1  2  2  4  1   14
 39  15B  ZAMBARDA ORESTE  173  M  Master  ITA  BELLUNO PARACENTRO 1  6  0  1  1  3  2  1  1   15
 39  11A  GERSTER STEPHAN  246  M  Senior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 2  1  1  3  1  4  3  0  2   15
 39  22B  VINDIS GORAZD  27  M  Senior  SLO  AK PTUJ  3  1  1  1  2  2  4  1   15
 39  16B  CANO JOSE U.  46  M  Senior  ESP  PAPEA SPAIN I  5  3  1  0  0  1  2  3   15
 43  15E  CAMPARINI ROBERTO  77  M  Senior  ITA  BELLUNO PARACENTRO 1  2  8  2  2  1  0  1  0   16
 43  19E  KRIZ MILOSLAV  498  M  Junior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM II  1  2  5  1  2  3  0  2   16
 43  18D  CARDINALI ANDREA  314  M  Senior  ITA  ESERCITO  0  3  6  4  2  0  0  1   16
 46  15C  RIZZATI GIANLUCA  74  M  Master  ITA  BELLUNO PARACENTRO 1  1  3  2  6  1  3  1  0   17
 47  18A  FILIPPINI FABIO  118  M  Senior  ITA  ESERCITO  3  1  3  4  2  3  1  1   18
 47  3D  BARTH JÜRGEN  245  M  Master  GER  MIX MAN  3  3  2  2  4  1  3  0   18
 47  20B  NICOLAU ALEXANDRU AQUALIFE-GRAZ  429  M  Junior  ROM  AQUALIFE GRAZ  3  4  3  2  2  1  0  3   18
 47  10B  BECAN MATEJ  49  M  Senior  SLO  SLOVENIA FLYCOM  8  0  2  1  2  1  3  1   18
 47  5A  HIRVONEN REIJO  337  M  Senior  FIN  FINLAND  1  1  4  2  3  4  0  3   18
 47  25A  KARUN ROMAN  1  M  Senior  SLO  SLOVENIA ELAN  12  0  3  0  0  1  0  2   18
 53  15D  ZAINA VASCO  75  M  Senior  ITA  BELLUNO PARACENTRO 1  3  1  1  5  2  1  5  1   19
 54  19C  SMESNY PETR  99  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM II  1  16  0  1  0  1  0  1   20
 54  15A  TOMELLERI MARCO  310  M  Master  ITA  BELLUNO PARACENTRO 1  4  0  1  2  3  4  6  0   20
 56  16C  MOLINA JESUS  47  M  Senior  ESP  PAPEA SPAIN I  2  2  12  0  3  1  0  1   21
 56  12E  ZGIERSKI RAFAL  242  M  Senior  POL  KRAKOW WAWEL  0  1  3  1  0  3  12  1   21
 56  24B  OLENYIK ROLAND  167  M  Junior  HUN  HUNGARY CISM  2  3  4  3  0  3  4  2   21
 56  6B  PREMUZIC MARKO  139  M  Senior  CRO  PARACLUB CROATIA  3  5  3  1  3  1  2  3   21
 56  7E  VARAGO DANIELE  76  M  Senior  ITA  HUNGARY SZOLNOK  7  4  1  1  0  2  3  3   21
 61  6D  SLADETIC HRVOJE  117  M  Senior  CRO  PARACLUB CROATIA  2  2  3  0  10  0  3  2   22
 61  16A  MOLTO CHRISTIAN  108  M  Senior  ESP  PAPEA SPAIN I  3  0  2  3  4  5  3  2   22
 61  22C  KOSTANJEVEC MATEJ  525  M  Senior  SLO  AK PTUJ  0  2  2  3  10  2  0  3   22
 64  18B  MANGIA FABRIZIO  678  M  Senior  ITA  ESERCITO  6  0  3  3  1  1  7  2   23
 64  23A  VEDMOCH JINDRICH  31  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM I  2  16  0  2  1  0  1  1   23
 64  22E  GREGORIC TONCEK  301  M  Senior  SLO  AK PTUJ  0  1  4  1  8  1  5  3   23
 67  13A  KIESENHOFER FRANZ  226  M  Master  AUT  BRUNEI AND FRIENDS  1  8  0  3  6  3  3  0   24
 67  11B  LASOTTA SASCHA  78  M  Senior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 2  1  0  2  0  0  2  3  16   24
 69  8D  ZUZA GORKI  55  M  Senior  CRO  RIJEKA  3  1  7  1  5  2  3  3   25
 69  14A  REISENBICHLER THOMAS  347  M  Senior  AUT  HSV RED BULL SALZBURG I  1  16  0  2  2  3  0  1   25
 69  3E  VESELIC MARKO  527  M  Junior  SLO  MIX MAN  2  5  2  4  2  1  6  3   25
 69  8A  BRDAR NEDJELJKO  114  M  Senior  CRO  RIJEKA  2  0  4  12  2  0  2  3   25
 73  20C  SZABADOS BERNHARD AQUQLIFE-GRAZ  563  M  Junior  AUT  AQUALIFE GRAZ  1  6  2  4  5  3  3  3   27
 73  16E  REGUERA MIRKO  109  M  Senior  ESP  PAPEA SPAIN I  5  1  8  4  5  1  1  2   27
 73  12B  ZAJACZKOWSKI GRZEGORZ  408  M  Senior  POL  KRAKOW WAWEL  1  16  3  3  2  1  0  1   27
 76  14D  RESCH FABIAN  560  M  Senior  AUT  HSV RED BULL SALZBURG I  5  4  4  5  3  4  2  1   28
 77  11C  LAUTENBACHER RAPHAEL  422  M  Junior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 2  12  4  2  3  4  2  1  1   29
 77  23D  JIROUSEK LIBOR  32  M  Senior  CZE  CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM I  2  2  5  16  0  3  1  0   29
 79  13C  TERZER HANS JÖRG  83  M  Master  ITA  BRUNEI AND FRIENDS  5  1  3  4  6  4  2  5   30
 80  7D  GAL SZABOLCS  441  M  Junior  HUN  HUNGARY SZOLNOK  2  3  1  3  12  5  1  4   31
 81  7A  GOBOLOS FERENC  63  M  Senior  HUN  HUNGARY SZOLNOK  1  16  1  5  3  3  3  3   35
 82  14C  GRUBER ANTON  160  M  Senior  AUT  HSV RED BULL SALZBURG I  5  16  1  4  2  1  4  3   36
 83  12A  GOSIEWSKI ARTUR  643  M  Senior  POL  KRAKOW WAWEL  1  5  2  4  4  0  16  5   37
 84  9C  STEPHENSON GLENN  85  M  Master  GBR  KFSC KÄRNTEN  5  3  1  1  4  5  3  16   38
 84  14B  KUCHNER MICHAEL  443  M  Senior  AUT  HSV RED BULL SALZBURG I  2  16  3  3  2  6  3  3   38
 86  6E  ILIC NEBOJSA  142  M  Senior  CRO  PARACLUB CROATIA  4  3  2  3  10  2  15  1   40
 86  12D  WOJCIAK BARTLOMIEJ  693  M  Senior  POL  KRAKOW WAWEL  3  7  3  3  2  13  6  3   40
 88  11D  KAUTZMANN CHRISTIAN  505  M  Junior  GER  SPORTFOERDERGRUPPE BW 2  16  2  1  16  4  4  0  0   43
 88  5B  KÄYHKÖ RISTO  338  M  Master  FIN  FINLAND  1  4  3  0  16  2  1  16   43
 90  5E  HONKANEN SEPPO  341  M  Master  FIN  FINLAND  13  1  6  10  4  6  2  4   46
 90  12C  WOJCIAK KAMIL  578  M  Senior  POL  KRAKOW WAWEL  3  16  1  4  1  4  1  16   46
 92  8B  FILIPOVIC MILAN  145  M  Senior  CRO  RIJEKA  4  1  5  16  3  5  16  0   50
 93  10C  CESTNIK MATEVZ  442  M  Junior  SLO  SLOVENIA FLYCOM  16  6  6  9  0  5  6  5   53
 94  5D  LAUTAMÄKI JAAKKO  340  M  Master  FIN  FINLAND  16  0  16  3  3  16  4  0   58
 95  9E  HRIBERNIK MICHAEL CISM/AUT  592  M  Junior  AUT  KFSC KÄRNTEN  0  16  16  4  8  13  2  4   63
 95  7C  LESZKO JANOS  639  M  Senior  GBR  HUNGARY SZOLNOK  5  16  15  5  4  5  7  6   63
 97  3A  PESERL EDI  222  M  Master  AUT  MIX MAN  6  12  1  3  10  12  16  6   66
 97  10D  VUKOTIC JERNEJ  636  M  Junior  SLO  SLOVENIA FLYCOM  5  16  5  16  2  16  3  3   66
 99  13B  ZINNHOBLER ERNST HFSC Freistadt  613  M  Master  AUT  BRUNEI AND FRIENDS  4  16  16  3  10  5  0  16   70
 99  9B  SANDRIESER JONATHAN  670  M  Senior  AUT  KFSC KÄRNTEN  16  7  9  5  10  11  7  5   70
 101  5C  HEINO MATTI  339  M  Master  FIN  FINLAND  16  3  3  4  5  13  16  13   73
 102  9D  HARRE WALTER  104  M  Master  AUT  KFSC KÄRNTEN  15  16  6  16  1  5  4  16   79
 103  8C  FRLAN BOJAN  509  M  Senior  CRO  RIJEKA  8  10  8  15  16  11  5  16   89
 104  3C  FRANZ ANDREAS  240  M  Master  AUT  MIX MAN  16  15  16  14  16  13  9  16   115

CMan build 21063 - Software Developed by TECNOGROUP - (ITALY) WWW.TECNOGROUP.COM